Biography

14. března 2015 v 11:55 | blair.&Weni |  Biography
Ariana Grande-Butera se narodila 26.června 1993 ve městě Boca Raton, Florida, USA. Je to americká zpěvačka, herečka, textařka a modelka.

ŽIVOT A KARIÉRA
1993-2008: Dětství a začátek kariéry
Ariana se narodila ve městě Boca Raton, Florida. Narodila se Joan Grande (výkonná ředitelka obchodní společnosti Hose-McCann Communications) a Edwardovi Buterovi (vlastník jeho firmy grafického designu v Boca Raton). Její jméno bylo inspirováno princeznou Orianou z pohádky "Felix the Cat" (1959). Ariana je napů italského a napůl sicilského původu. Má nevlastního bratra Frankieho Grande, který je o deset let starší. Stal se hercem a producentem. Její rodiče se rozvedli, když jí bylo asi osm nebo devět let.

Později Ariana vystopovala v dětském divadle "Fort Lauderdale", kde si zahrála svou první roli jako Annie. Také vystupovala v muzikálech "Čaroděj ze země Oz" nebo "Kráska a zvíře". Také v dětství už zazpívala v několik filharmonií. Navštěvovala školu "Pine Crest School" a "North Broward Preparatory School".

Ve třinácti letech začala pěveckou kariéru brát vážně, ale stále působila jen v divadlech. Když jí bylo čtrnáct, rozhodla se, že chce nahrát R&B album. V roce 2008 si zahrála na Broadwayi v muzikále 13, díky kterému vyhrála "National Youth Theatre Association Award". Když se připojila k muzikálu, opustila školu "North Broward Preparatory School".

2009-2012: Nickelodeon
V roce 2009 se zúčastnila konkurzu do seriálu "Victorious" na stanici Nicklodeon, který zvládla úspěšně a získala roli Cat Valentine. Kvůli své roli si musela každý týden barvit vlasy na červeno, protože producent Dan Schneider nechtěl všechny dívky v seriálu jako brunetky. Seriál se začal natáčet 5.října 2009 a měl premiéru 27.března 2010. Seriál byl na Nickelodeonu jeden z nejúspěšnějších. Díky roli Cat si Ariana uvědomila, že se chce věnovat spíše hudbě než herectví.

Po první sérii "Victorious" se Ariana chtěla věnovat hudbě a v sprnu roku 2010 začala pracovat na svém debutovém albu. Aby si zvýšila rozsah hlasu, začala pracovat s Ericem Vetrem. Během natáčení Ariana nahrála na YouTube několik coverů Adele, Whitney Houston nebo Mariah Carey. Kamarádka Monte Lipman, výkonná ředitelka nahrávací společnosti, si Ariany na Youtube všimla a navrhla jí smlouvu, aby nazpívala svou úplně první písničku. Následně zveřejnila svůj první singl "Put Your Hearts Up". V roce 2011 také namluvila hlas princezny Diaspro v animovaném seriálu "Winx Club".

Po třech sériích "Victorious" se rozhodlo, že seriál už nebude obnoven. Poslední série byla rozdělena do dvou částí. Následně 2.sprna 2013 Nickelodeon navrhl Arianě a Jennette McCurdy (ze seriálu iCarly), natáčení spin-offu "Sam & Cat". Seriál skončil 35.epizodou.

2013: Yours Truly
Ariana nahrála debutové album "Yours Truly" (které se nejdřívě mělo jmenovat Daydreamin). Dokončila ho v červenci roku 2013, ale bylo zveřejněno 30.srpna 2013. V září se umístil na v žebříčku Billboard 200 nejlepších alb na prvním místě - za první týden se prodalo 138 tisíc kopií. "Yours Truly" mělo ale úspěch i v jiných zemích - například v Austrálii se umístilo na šestém místě, ve Velké Británii na sedmém místě, v Irsku na šesém místě, v Norsku na patém místě. Do dubna 2014 bylo v USA prodáno přes 500 tisíc kopií.

První singl "The Way" (s rapperem Mac Millerem) se umístil v USA žebříčku Billboard Hot 100 na 10.místě a držel se v žebříčku ještě 26 týdnů. Ariana se stala 4.nejpopulárnější zpěvačkou pod 21 let. Druhý singl "Baby I" debutoval v USA žebříčku Billboardu Hot 100 na 21.místě. Třetí singl "Right There" (s rapperem Big Seanem) debutoval v žebříčku Billboard Hot 100 na 84.místě.

V roce 2013 si Ariana zahrála v Nickelodeon filmu s názvem "Swindle", kde hrála roli Amandy Benson. Měl premiéru v srpnu 2013. Ještě ten rok nahrála duet s Nathanem Sykesem "Almost Is Never Enough". Také se připojila k turné "Believe" Justina Biebra. V roce 2013 na "American Music Awards" vyhrála cenu za nejlepší objev roku a byla nejzmiňovanější umělkyní na Twitteru. V prosinci 2013 zveřejnila soubor čtyř vánočních písniček "Christmas Kisses".

2014-přítomnost: My Everyting
V lednu 2014 začala s textařem Ryanem Tedderem a s producenty Benny Blanco a Max Martin nahrávat své druhé album. V březnu 2014 měla vystoupení v Bílém domě a následující měsíc jí prezident Barack Obama a první dáma Michelle Obama znovu pozvali, aby zazpívala v Bílém domě na velikonoční akci. Nazpívala duet s Chrisem Brownem "Don't Be Gone Too Long".

Ariana 25.srpna 2015 zveřejnila své druhé studiové album "My Everyting". V prvním týdnu se prodalo 169 tisíc kopií a v žebříčku Billboard 200 se umístilo na 1.místě. První singl "Problem" (s Australskou rapperkou Iggy Azaleou) měl premiéru 27.dubna na "Radio Disney Music Awards". V americkém žebříčku se umístil na 3.místě, ale v anglickém získal 1.místo. Druhý singl "Break Free" (s německým hudebníkem a producentem Zeddem) se umístil v USA Billboard Hot 100 na 4.místě, ale v žebříčku "Hot Dance/Eletronic Songs" byl na 1.místě. Vystoupila na předávání cen "MTV Video Music Awards", kde vyhrála cenu za nejlepší popové video s jejím singlem "Problem". Také nazpívala písničku "Bang Bang" s Jessie J a Nicki Minaj, která se stala singlem z alba Jessie J.

27.září 2014 Ariana poprvé vystoupla v "Saturday Night Live" se svou písničkou "Love Me Harder" (s kanadským umělecem The Weekend) a za tři dny debutoval v žebříčku na 7.místě. 17.listopadu 2014 byl zveřejněn soundtrack k filmu "The Hunger Games: Mockingjay", ke kterému Ariana přispěla svou písničkou "All My Love" společně s Majorem Lazerem. 24.listopadu 2015 Ariana zveřejnila vánoční písničku zavanou "Santa Tell Me". Ariana se v roce 2015 stane součástí komediálního-hororového seriálu "Screm Queens", který se bude vysílat na stanici Fox.

DOBROČINNOST
V deseti letech se Ariana podílela na charitativním projektu "Kids Who Care", který vydělal přes 500 tisíc dolarů. V létě 2009 Ari s jejím bratrem Frankiem vystupovala a učila tanec a hudbu děti v Gugulethu, v jižní Africe. Po shlédnutí "Blackfish" vyzvala své fanoušky, aby přestali podporovat "SeaWord" a stala se vegankou.

V březnu 2013 se účastnila se kampaně časopisu "Seventeen" proti kyberšikaně společně s Bridgit Mendler a Kat Graham. V září 2014 se zúčastnila televizního programu "Stand Up to Cancer", kde vystoupila s písničkou "My Everything", kterou odkázala svému dědečkovi, který na rakovinu umřel v červenci 2014.

OSOBNÍ ŽIVOT
Ariana byla vychována jako katolička, ale víru opustila poté, když byla z katolictví zklamána během vlády papeže Benedikta XVI, zahranující názor na svatbu gayů. Ari řekla: "Ztratila jsem víru, když papež Benedikt řekl, že všechno co jsem měla ráda, je špatné. Potřebovala jsem věřit v něco jiného." Od dvanácti let začala věřit v Kabalu. Věří, že základ spočívá s myšlence, že pokud jste laskavý k ostatním, budou se vám dít jen dobré věci.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.